• Textová podstrana

• L

Profil školy

Základná škola Kysucká 14 v Senci je plnoorganizovaná základná škola.

Škola je umiestnená v peknom prostredí po rekonštrukcií internátu SOŠ. Históriu začala písať nástupom žiakov 1. a 2. ročníka v 1.9.2018 v školskom roku 2018/2019. V škole máme zriadený aj Školský klub, ktorý navštevujú žiaci 1. stupňa. Stavovanie žiakov je zabezpečené v ŠJ SOŠ AaP. Školu navštevujú žiaci zo školského obvodu Mesta Senec. Sme zameraní na školu rodinného typu, kde mám záleží na každom žiakovi.

Hlavné ciele

1. rozvíjanie kľúčových kompetencii, rozvoj osobnosti žiaka,
      2. budovať školu, ktorá žije s mestom: v meste sme vzdelávacou, kultúrnou, športovou inštitúciou,
      3. budovať hrdosť na školu zamestnancov, rodičov, žiakov a obyvateľov mesta.

Charakteristika pedagogického zboru

Počet učiteľov je 12 + 6 vychovávateliek v ŠKD.

Na škole pracujú i nepedagogický zamestnanci, ktorí sú taktiež dôležitou súčasťou fungovania školy.

Organizácia prijímacieho konania

Škola prijíma prednostne žiakov školského obvodu.

Spolupráca s rodičmi a s inými subjektmi

V blízkosti školy pôsobí aj Základná umelecká škola.

Spolupráca s rodičmi je na dobrej úrovni. Rodičia sú ochotní škole pomôcť vo všetkých smeroch. Rodičia si vytvorili občianske združenie, ktoré finančne podporuje akcie žiakov – škola v prírode, exkurzie, školské výlety    a pod.

Pri škole pracuje aj Rada školy, ktorá má 7 členov.

Priestorové a materiálno-technické podmienky školy

Objekt školy je v rekonštruovanom pavilóne „B“ SOŠ s vlastným vstupom do budovy s informátorom.                  V samotnej škole sú vyuč. priestory, kabinet,zborovňa, miestnosť zástupcu riaditeľa školy, ekonomická kancelária a riaditeľňa), miestnosť relaxačnej telocvične aškolskej jedálne SOŠ.

Škola má zriadené a využíva tieto odborné učebne : odborné učebne pre vyučovanie jazykov, voliteľných predmetova výpočtovej techniky.

Pri škole funguje školský klub detí.