• Výstava Cosmos Discovery 15.3.

20. 3. 2023

Žiaci 5. A a 5. B navštívili svetovú výstavu Cosmos Discovery v Bratislave, kde mohli vidieť pilotované lety do vesmíru od ich úplných začiatkov až po súčasné. Videli exponáty z USA aj z Ruska, ktoré boli vo vesmíre, unikátnu zbierku skafandrov a reálne modely vesmírnych lodí, raketoplánov a rakiet.

• Detský čin roka

16. 3. 2023

Náš žiak Peter Bolfa bol nominovaný na Detský čin roka 2022 a bolo možné za jeho čin zahlasovať aj v online ankete pre verejnosť Cena Ľudia ľuďom.sk.

Peťka potešili diplomy, aj vecný dar a verí, že sa malé- veľké skutky budú šíriť ďalej a prispejú k zlepšovaniu nášho sveta.

• ZRPŠ príspevok na šk.rok 2022/2023

14. 3. 2023

Príspevok do ZRPŠ na školský rok 2022/ 2023 je 20 eur na žiaka.

V školskom roku 2022/2023 bol odsúhlasený dobrovoľný rodičovský príspevok vo výške 20 eur na žiaka.

Príspevok previesť na číslo účtu: SK61 0900 0000 0051 5378 2341. Do poznámky prosím uviesť meno dieťaťa a triedu.

Ďakujeme všetkým rodičom za podporu, ktorú preukazujú platbou členských príspevkov a rozhodnutím venovať 2 % zo svojej dane práve ZRPŠ pri ZŠ Kysucká 14 Senec.

• Vítame jar

14. 3. 2023

Tak ako vonku ožíva príroda a cítime prichádzajúcu jar, aj v našej škole rozkvitli nástenky v triedach a na chodbách. Už sa pripravujeme na sviatky jari.

• Jarných 100km

13. 3. 2023

Keďže nás teplé počasie vytiahlo von, v spolupráci s Klubom slovenských turistov v Senci sme pripravili akciu Jarných 100km.

Každý žiak/žiačka, ktorý prejde od 21.3.2023 - 21.6.2023 aspoň 100km bez pomoci akéhokoľvek motorového vozidla, získa odznak Klubu slovenských turistov.

Druhou podmienkou je zapísať sa spolu s prejdeným počtom km do online tabuľky kliknutím na link:

• Prednáška o sopkách

10. 3. 2023

Dňa 27. 2. 2023 mali žiaci z 5. A a 5.B
            zaujímavú prednášku s pánom Branislavom Dianom, ktorý prejavil záujem o spestrenie
            hodiny geografie o svoje poznatky zo sopiek z Islandu.
            V jeho prezentácii, sme videli ,že Island je krajina plná prírodných zázrakov, kde sú mrazivé
            sily ľadovcov a arktického počasia v neustálom boji s výbušným teplom zemských hlbín.
            Výsledkom je krajina neuveriteľných kontrastov, podčiarknutá výhľadmi a krásou, ktorú
            nenájdete nikde inde vo svete.
            Vysvetlil nám, že vznik ostrova je úzko spätý s vulkanickou činnosťou Zeme. Ostrov sa
            formoval v troch etapách a jeho povrch vznikol prevažne z lávy. Nachádza sa nad bodom
            stretu európskej a americkej litosferickej platne, ktoré sa hýbu. Tento pohyb má za následok
            vznik puklín, cez ktoré sa na povrch pretláča láva a sopky zrazu ožívajú. Aktívna sopečná
            činnosť v minulosti viedla ku vzniku takých rarít, ako sú gejzíry, hor

• Ekotopfilm

9. 3. 2023

Filmy, ktoré si žiaci pozreli boli poučné a možno nás posunú trochu dopredu v oblasti ekológie a zdravého životného prostredia, možno sa stane minulosťou papier, či ohorok hodený na zemi. Žiaci zodpovedali na niekoľko otázok a odniesli si maličkú pozornosť z dnešného podujatia

• Tanečná telesná výchova

9. 3. 2023

Vďaka grantu Ministerstva školstva majú žiaci 2.-4. ročníka ZŠ Kysucká možnosť zažiť si hodiny tanečnej telesnej výchovy s trénermi Laciho Strikea zo Street dance academy.

Žiaci sa učia tancovať jednoduché choreografie štýlu freestyle a hip-hop.

V 6-hodinovom Module ich tréneri prevedú rytmikou, atletikou a gymnastikou.

9. 3. 2023

V stredu 8.3.2023 sa od skorých ranných hodín konalo v priestoroch Labyrintu MsKS v Senci okresné kolo 69.ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín. Účasť a konkurencia bola po pandemických rokoch obrovská, prišlo takmer 100 žiakov zo základných aj základných umeleckých škôl z celého okresu.

Organizovania súťaže sa ujala ZŠ Kysucká v Senci na čele s p.učiteľkou Karolínou Mikulčíkovou. Ďalším organizátorom bola Matica Slovenská, ktorá zabezpečila knižnú cenu a finančné prostriedky na stravu.

• Exkurzia vo Viedni

8. 3. 2023

HURÁ! Boli sme vo Viedni!

Prírodovedné múzeum

Dňa 2. marca 2023 sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili exkurzie vo Viedni.

Naša exkurzia začala prechádzkou okolo múzea, kde našu pozornosť upútala monumentálna socha Márie Terézie, ktorá stojí medzi dvomi nádhernými budovami umelecko-historického a prírodovedného múzea.

• Teplákový deň

8. 3. 2023

Dňa 17.03.2023 nás v škole čaká výnimočný deň.

Dať si na seba tepláky do školy. Ukáž, že je to výnimočné oblečenie do školy

a bežne sa do školy neobliekajú

• Ekotopfilm Senec

7. 3. 2023

Vážená pani riaditeľka, pán riaditeľ, milí učitelia,

okrem Junior festivalu Ekotopfilm, ktorého sa mnohí z Vás zúčastňujete, organizujeme vo Vašom meste aj festival pre verejnosť. Ten je, podobne ako Junior, ZADARMO.

Týmto Vás chcem poprosiť o prezdieľanie danej informácie rodičom žiakov cez Edupage.

Piatok 3. 5. 2024