• Otvorenie školského roka 2022/23

24. 8. 2022

Vážení rodičia, milí žiaci, priatelia,

s radosťou Vám oznamujeme, že začiatok nového školského roka 2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5. septembra 2022

Organizácia prvého školského dňa – pondelok 5.9. 2022:

Žiaci sa stretávajú o 8,30 v Átriu SOŠ Kysucká 14,Senec, aj v sprievode rodičov (do školy vstupujú cez hlavný vchod ZŠ ). Otvorenie školského roka sa uskutoční vonku v Átriu SOŠ Kysucká14,Senec Po slávnostnom otvorení žiaci s rodičmi sa presunú do trie d.

• Letné prázdniny

30. 6. 2022

Začínajú prázdniny od 1.7.2022 – 31.8.2022

Letné ŠKD pre prihlásených žiakov začína od 1.7.2022 – 15.7.2022 so zaujímavým programom.

Prihlásení žiaci prichádzajú do školy od 6:15 – 8:00 hod.

Prosíme rodičov, aby si žiakov vyzdvihovali z Letnej ŠKD po 14:30 hod. nakoľko majú spoločný organizovaný program.

• Škola v prírode - deň štvrtý

17. 6. 2022

Vo štvrtok bol super deň. Boli sme sa prejsť neďaleko hotela do dediny, kde sa nachádza prameň Kyselka. Deti videli starú architektúru domčekov, kde bývali baníci s rodinami. Do jedného z domov je možnosť aj nahliadnuť. Na dome sa nachádzali rôzne predmety z dávnej doby. Počas prechádzky sme videli aj príbytky zvierat, ktoré cez zimu zaháňali pastieri do dediny. Deťom sa to veľmi páčilo. Cestou späť si pokúpili darčeky. Počas celého týždňa deti pripravovali program s animátormi, ktorým nás veľmi potešili, prekvapili. Všetky deti sa zapojili do programu aj s druhou školou, kde si našli nových kamarátov. Večer zakončili krátkou rozlúčkovou diskotékou.

• Škola v prírode - deň tretí

15. 6. 2022

Dnes sme mali od rána krásne počasie. Deti nacvičovali záverečné divadelné vystúpenie, hrali hry. Po výdatnom obede nasledoval odpočinok a príprava na jarmok. Deti absolvovali úlohy v stanovištiach, kde získali odmeny. Najviac ich získal Jakub D. zo 4. B triedy, druhá skončila Natália K. zo 4. C triedy a tretí bol Lukáš T. zo 4. C triedy.

• Škola v prírode - deň druhý

14. 6. 2022

Dnes deti absolvovali doobedie s lektormi, výlet 12 km cez les, zastavili sme sa v miestnom pohostinstve, nakúpili darčeky, po večeri si Jakubko sfúkol sviečky a s kamarátmi oslávil 11 rokov, stihli sa prichystať na karneval. Aj napriek únave z túry všetci chytili druhý dych a bavia sa na diskotéke v maskách.

13. 6. 2022

Po šťastlivom príchode na miesto pobytu sme sa privítali s personálom a lektormi, ubytovali, naobedovali sa a pokračovali v hľadaní pokladu. Počasie nám prialo. Zaslúžená večera nám všetkým chutila a po krátkom oddychu sme sa presunuli na diskotéku.

• Senecká olympiáda žiakov

9. 6. 2022

Dnes pokračovala olympiáda žiakov. Počasie nám žiaľ neprialo a súťažilo sa len v skoku do výšky. Kevin Z. zo 4. C triedy získal 2. miesto, Anna P. zo 4. A triedy získala 2. miesto a Eliška G. zo 4. A triedy získala 3. miesto.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu a víťazom srdečne blahoželáme

• Hurá, máme 2 krát zlato

8. 6. 2022

Senecká olympiáda žiakov

Už sedemnásty raz súťažili žiaci seneckých škôl a škôlok v rôznych športových disciplínach. V utorok ráno celé toto veľké športové podujatie začalo slávnostným stretnutím v športovom areáli Slávia za prítomnosti primátora Dušana Badinského, viceprimátora Juraja Gubániho a prednostky Jarmily Répássyovej. Naši žiaci vybratí zo všetkých ročníkov súťažili a reprezentovali školu. Na prvom mieste sa umiestnili žiaci z tretích a štvrtých ročníkov. Prváci skončili na treťom mieste a druháci na štvrtom mieste. Všetkým patrí srdečná gratulácia a obrovské ďakujeme.

• DEŇ DETÍ

2. 6. 2022

1. júna oslávili deti Medzinárodný deň detí. V MSKS si pozreli EKOTOPFILM. Potom pokračovali triedy vo vlastnom programe. Dostali džúsik, lízatko a balíček cukríkov. Radosti bolo neúrekom.

• Deň Zeme – vyhodnotenie

25. 5. 2022

Mesto Senec, 20.4.2022 organizovalo podujatie pri príležitosti Dňa Zeme.

Žiaci 3.A, B, C tried - ZŠ Kysucká 14, Senec - sa zapojili so svojimi výtvarnými prácami do súťaže.

Dňa 25.5.2022 v kinosále MsKS boli práce našich žiakov vyhodnotené ako najlepšie s pomedzi všetkých seneckých škôl.

Žiaci si od primátora mesta prevzali ďakovné listy. V kine im premietli peknú rozprávku a čakala ich sladká odmena.

• Požiarne previerkové cvičenie

24. 5. 2022

Dňa 24.5.2022 sa uskutočnilo - požiarne cvičenie na našej škole a elokovanom pracovisku ZŠ J.G.Tajovského v spolupráci s HAZZ a MsP v Senci.

Evakuácia prebehla v poriadku, všetci žiaci , PZ a zamestnanci sa zhromaždili na určenom mieste vedľa školy.

Požiarnikom a Mestskej polícii v Senc

Piatok 17. 5. 2024