• Školské kolo 34. ročníka Olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2023/2024

• Vo štvrtok 23. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 34. ročníka
            Olympiády v anglickom jazyku, kategória 1A (určená pre žiakov 5., 6. a 7. ročníka), ktorého
            sa zúčastnilo 25 žiakov. Žiaci mali možnosť preveriť si svoje znalosti a schopnosti
            v písomnom a ústnom prejave a veľmi nás teší, že zo zúčastnených bolo 17 úspešných
            riešiteľov. Na prvom mieste sa umiestnila Stela Jančovičová zo 6. A, ktorá zároveň postupuje
            do okresného kola OAJ. Na druhom mieste sa umiestnil Samuel Zálesňák z 5. B a na treťom
            mieste sa umiestnila Martina Nováková zo 7.A. Víťazom srdečne blahoželáme a Stelke
            želáme veľa úspechov v okresnom kole.

• Teqball

• Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka sa dnes zoznámili s teqballom. Povzbudzovali na mládežníckom podujatí teqballu v Senci.

Hralo sa v dvoch kategóriách - o titul Majstra Slovenska mládeže a o ocenenia najlepších mládežníckych teqballistov Európy, kde sa zúčastnili hráči až z 12 krajín.

• Krúžok Mladý záchranár na exkurzii

• Deti z krúžku Mladý záchranár sa minulý týždeň pod vedením hasiča Juraja Orbana zúčastnili potulkami mestom. Navštívili Hasičské múzeum a taktiež Mestské múzeum v Senci. Na záver dostali sladkú odmenu- pirôžky z predajne Senecké pirôžky Mňam.

• Vynikajúce výsledky našich žiakov v medzinárodnej súťaži "iBOBOR "

Obrázok, na ktorom je grafika, grafický dizajn, animovaná rozprávka, písmo

Automaticky generovaný popis

Súťaž iBobor je slovenskou verziou informatickej súťaže Bebras (Bobor po litovsky). Slovensko patrí k skupine asi  60  európskych krajín, ktoré túto súťaž organizujú.. IBOBOR je pre každého, kto rád používa počítač, rád premýšľa a chce si zmerať svoje sily v oblasti modernej informatiky, logického myslenia a práce s digitálnymi technológiam

V dňoch 7.11. 8.11.  a 10. 11.2023  sa zúčastnilo 51 žiakov z  našej ZŠ Kysucká 14 v Senci informatickej súťaže iBobor. Potrápili si hlavy, overili svoje vedomosti a mnohí aj uspeli  s vynikajúcimi  výsledkami.

Najlepší riešitelia z našej školy

Kategória „Drobec“ – 2.3 roč. ZŠ ( 20 žiakov súťažilo ,10 úspešní riešitelia)

1.Samuel    Majer               3. B  -    98  Percentil

2 Viliam      Šimunek           3.A        97  Percentil

3.Ada         Kučárová           3.B       90 Percentil

Kategória „Bobrík“ – 4.5 roč.  ZŠ ( 18 žiakov súťažilo ,11 úspešní riešitelia)

1 Klára        Deáková            4.A        97 Percentil

1 Kristián    Kelecsényi        4.B        97 Percentil

1.Adela       Pozsároivá         5.A        97 Percenti

Kategória „Bernjamín – 6. 7 roč.  ZŠ ( 13žiakov súťažilo ,4 úspešní riešitelia)

1.Šimon      Kováčik                6.B          98 Percentil

2.Chiara     Jarošová               7.A          89 Percenti

3.Michaela Jurkovičová          6.A          85 Percentil

Vedenie školy srdečne gratuluje  všetkým úspešným riešiteľom a osobitne tým, ktorí sa umiestnili  na medailových priečkach.

V. Ch

• Senecké múzeum

• Tretiaci v rámci ľudovej slovesnosti navštívili Mestské múzeum v Senci.

Dozvedeli sa, že Albert Molnár nie je zakladateľom mesta Senec, že aj naše mesto malo hrad zvaný Wartberg. V starých dokumentoch sme si prečítali za čo boli ľudia priväzovaní k pranieru a že má naše mesto toľko chodieb preto, lebo mladí študenti baníctva sa v ňom učili fárať.

Pán riaditeľ nám ukázal aj expozíciu na 3. poschodí, ktorá predstavuje nedávne vykopávky z hradu Čeklís v Bernolákove.

Návšteva múzeá bola veľmi poučná a dohodli sme si už aj prehliadku múzea na budúci rok.

• Tkáme z odpadového materiálu

• Ak by Ste chceli vedieť  ako využiť Vaše staré tričká alebo plachty, naši žiaci by Vám ukázali, ako si z nich môžete utkať koberec, alebo podsedák pomocou kruhu hoola hop.

Ich dielka si môžete pozrieť v priloženej galérii.

• Beseda s Petrom Sedalom

• Pátrali sme po Seneckých povestiach a veru ani v Mestskom múzeu nám nevedeli povedať, kde by sa také dali zohnať.

Naša pani vychovávateľka ale vedela, a tak sme k nám pozvali pána spisovateľa, fotografa, maliara, učiteľa a občianskeho aktivistu pána Mgr. Art. Petra Sedalu.

Porozprával nám ako jeho knihy o Senci vznikali, aké povedačky sa medzi ľuďmi šírili, ale aj aké bolo spisovateľove detstvo.

Svoje knihy o Senci prišiel tretiakom aj ukázať a bol taký milý, že obdaroval žiakov záložkou s jeho fotografiou.

Ďakujeme pán Sedala, že  Ste prijali naše pozvanie.

• Október- mesiac úcty k starším

• Október bol mesiacom úcty k starším. Deti z 3. poschodia obdarovali pani kuchárky vyrobenými papierovými čajníkmi, v ktorých bolo prekvapenie- čaj a čokoládový bonbón. Obdarovali aj pani informátorky, pani riaditeľku zo SOŠ automobilovej a podnikania, pani zástupkyňu a pána Podolského. Všetci sa veľmi tešili spolu s nami:-)