• Exkurzia Viedeň

8. 12. 2023

Veľkým zážitkom pre žiakov 6. a 7. ročníka, ktorí dňa 4. decembra navštívili vianočnú Viedeň boli vianočné trhy Christkindlmarkt, na Radničnom námestí /Rathausplatz/ vo Viedni, kde zažili pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru. Už v autobuse sa dozvedeli zaujímavosti z histórie Rakúska, Viedenských vianočných trhov a rôzne iné.Čaro adventu z diaľky naznačili prekrásne zdobené stromčeky a rozprávkové bytosti v parku pri radnici, kde bolo pripravených 150 stánkov s tradičnými vianočnými darčekmi, kulinárskymi špecialitami a nádhernými ručne vyrobenými ozdobami. Samozrejmosťou boli aj pečené gaštany a iné sladkosti. Spomedzi množstva predajcov tu každý našiel inšpiráciu aj na vianočné darčeky. Pravú vianočnú atmosféru nám ale navodili aj v obchodnom dome HUMA.Tu pri nákupoch si žiaci precvičili aj slovnú zásobu z nemeckého jazyka. Žiarivý vianočný svet v krásnom prostredí hlavného mesta Ra

5. 12. 2023

Školské kolo dejepisnej olympiády

1.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády v kategórii F - pre šiesty ročník. Zapojilo sa 7 žiakov, každý z nich dosiahol pekné výsledky. Na prvých troch miestach sa umiestnili Julka Balková (6.A), Lianka Krasová (6.A) a Adrián Karaba (6.B), blahoželáme! Julke a Lianke držíme palce v okresnom kole, kde nás budú reprezentovať vo februári. 👍

• Katarínska zábava

3. 12. 2023

25. novembra sa konala druhá Katarínska zábava. V dobrej nálade a skvelej spoločnosti sme sa zišli 130ti, za čo v mene organizátorov srdečne ďakujeme. Zábavu otvorili tanečným vystúpením dievčatá z Ladiesdanceacademy pod vedením Katky Časnej. Do tanca nám hral DJ Milan. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomáhali, pani kuchárkam za skvelú večeru, sponzorom pani Katke z My cakes za skvelé koláčiky, pánovi Zolovi za kapustnicu a všetkým sponzorom ďakujeme za dary do tomboly. Tešíme sa na Vás opäť o rok na ďalšej Katarínskej zábave.

• Šachový turnaj

3. 12. 2023

Miestny odbor MS v Senci v spolupráci s Gymnáziom A. Bernoláka organizoval šachový turnaj žiakov seneckých škôl. Naši žiaci pod vedením vedúcej šachového krúžku Ľubky reprezentovali školu.

• Teqball

21. 11. 2023

Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka sa dnes zoznámili s teqballom. Povzbudzovali na mládežníckom podujatí teqballu v Senci.

Hralo sa v dvoch kategóriách - o titul Majstra Slovenska mládeže a o ocenenia najlepších mládežníckych teqballistov Európy, kde sa zúčastnili hráči až z 12 krajín.

• Senecké múzeum

5. 11. 2023

Tretiaci v rámci ľudovej slovesnosti navštívili Mestské múzeum v Senci.

Dozvedeli sa, že Albert Molnár nie je zakladateľom mesta Senec, že aj naše mesto malo hrad zvaný Wartberg. V starých dokumentoch sme si prečítali za čo boli ľudia priväzovaní k pranieru a že má naše mesto toľko chodieb preto, lebo mladí študenti baníctva sa v ňom učili fárať.

• Beseda s Petrom Sedalom

3. 11. 2023

Pátrali sme po Seneckých povestiach a veru ani v Mestskom múzeu nám nevedeli povedať, kde by sa také dali zohnať.

Naša pani vychovávateľka ale vedela, a tak sme k nám pozvali pána spisovateľa, fotografa, maliara, učiteľa a občianskeho aktivistu pána Mgr. Art. Petra Sedalu.

Porozprával nám ako jeho knihy o Senci vznikali, aké povedačky sa medzi ľuďmi šírili, ale aj aké bolo spisovateľove detstvo.

• Október- mesiac úcty k starším

2. 11. 2023

Október bol mesiacom úcty k starším. Deti z 3. poschodia obdarovali pani kuchárky vyrobenými papierovými čajníkmi, v ktorých bolo prekvapenie- čaj a čokoládový bonbón. Obdarovali aj pani informátorky, pani riaditeľku zo SOŠ automobilovej a podnikania, pani zástupkyňu a pána Podolského. Všetci sa veľmi tešili spolu s nami:-)

• Exkurzia v Nitre

24. 10. 2023

Žiaci 4.A a 7.A hľadali stratený poklad Nitrianskeho hradu. Interaktívna exkurzia bola zameraná najmä na obdobie Veľkej Moravy. Deti si pútavou a hravou formou utvrdili a rozšírili vedomosti z tohto obdobia.

• Halloweenska školská párty

23. 10. 2023

Deti z tried : 2.A, 2.B, 2.C, 2.D, 3.B budú mať halloweenskú školskú párty 25. 10. (streda).

Deti z tried: 1.A, 1.B, 1.C, 3.A, 3.C,3.D budú mať halloweensku školskú párty vo štvrtok 26. 10. 2023

Deti z tried: 4.A, 4.B, 4.C budú mať halloweensku školskú párty vo štvrtok 26. 10. 2023

Druhý stupeň má v piatok 27.10.2023 vyučovanie v maskách.

Štvrtok 2. 5. 2024