• Tréneri v škole

27. 3. 2024

Do fotogalérie bol pridaný nový album Tréneri v škole.

Dňa 27. marca 2024 sa na našej škole predstavili s projektom „Tréneri v škole“. Bola to dvojhodinovka so športovou osobnosťou Barborou Mokošovou reprezentantkou v gymnastike a profesionálnymi trénermi.

Program Tréneri v škole je založený na prepojení športov, ktoré sa v pravidelnej rotácií na štandardných hodinách Telesnej a športovej výchovy (1. stupeň ZŠ) vykonávajú s deťmi pestrou pohybovou činnosťou. Program tým vytvára vzťah k pohybovej aktivite a žiak získava základné pohybové návyky v jednotlivých športoch. Dôležitý princíp programu je, že dieťa netlačí do konkrétneho športu, práve naopak, chceme, aby si dieťa vybralo šport, ktorý sa mu najviac páči.

• 2% z dane

8. 3. 2023

2% z dane pre našu školu

Evidenčné číslo NCRpo:18279/2022

Názov:ZRPŠ pri ZŠ Kysucká 14 Senec

IČO:52126285

Právna forma:Občianske združenie

Ulica:Kysucká 1692/14

Mesto:Senec

PSČ:90301

Dátum registrácie:15.12.2022 13:59:16

Bankový účet:SK6109000000005153782341, Slovenská sporiteľňa, a.s.j

• Zapojenie sa do výzvy

21. 3. 2024

Ďakujeme skvelým deťom a p.učiteľkám, ktoré sa zapojili do výzvy a našli si tak v triede príležitosť porozprávať sa s deťmi o tolerancii a dôvodoch, prečo by ľudia s Downovým syndrómom nemali ostať na okraji spoločnosti. Fotografie sú z triedy 6.B, 2.D a 3.B. Posielam aj fotku môjho statočného kamaráta Sveťka, ktorý ďakuje za podporu 😊Pekný deň!

• Svetový deň vody 22. marca 2024

19. 3. 2024

Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň vody 22. marca 2024.

Aj naši žiaci vo svojom vyučovacom procese sa podrobné učia o vode , táto tematika ich veľmi zaujíma .V rámci informatiky si pripravili samostatnú prácu – projekt voda na Witheboard- -Biela tabuľa. Aj hodiny chémie sú obohatené o poznatky o vode .Je to vzácna tekutina, spoznávajú vlastnosti, štruktúru vody ,čistenie vody v ČOV samozrejme vedia aj ,čo je kolobeh vody. Pri tejto príležitosti im vyučujúci z chémie vypracoval –„ Kvíz o kolobehu vody „ https://learningapps.org/34531278 V. Ch.

• Výlet za šmolkami

27. 2. 2024

Žiaci 4. ročníka si dňa 22. 02. 2024 užili dobrodružstvo vo svete Šmolkov v Bratislave. Výstava bola nádherná. Zaujala ich Šmolkovská dedinka s desiatkami atrakcií, svetielkujúci les plný nástrah, kde museli preskočiť po kameňoch potok a pokračovať po lavičke okolo Gargamelovho hradu. Na ceste mali rozbúrenú rieku, ktorú mohli prekonať buď na lanovej hojdačke, alebo po horolezeckej stene. V Gargamelovom laboratóriu si vyskúšali aj strašidelný stroj, kde sa dalo vyliezť hore a zošmyknúť sa na tobogane smerom nadol. Najviac sa im páčila 3D virtuálna realita, kde prežili nádherný let na chrbte skroteného bociana. V šmolkovskom svete si našli aj prírodovedný chodník s ozdobnými dierovačkami a na každom stanovisku si mohli predierkovať obrázok. Návštevu magického sveta Šmolkov ukončili v herni plnej zábavy, kde boli skákacie hrady, preliezačky, poníky, jednorožce, ale aj preteky autíčok.

• Prerušenie školského vyučovania

6. 2. 2024

Vec: Prerušenie školského vyučovania
            - z dôvodu epidemiologickej situácie V zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( Školsky zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, v zmysle Metodického usmernenia MŠ SR č. 15/2005-R podľa čl. 5, ods. 2 písmena c) s odporúčaním RÚVZ BA odboru epidemiológie a so súhlasom zriad’ovatel’a MsÚ Senec udeľujem žiakom mimoriadne prerušenie školského vyučovania od 07.02.2024 — 11.02.2024 ( vrátane) z hygienicko-epidemiologických dôvodov na Základnej škole, Kysucká 14, Senec.
            Uvedené dni nebude na našej ZŠ:
            • v prevádzke školský klub detí
            • obedy pre našich žiakov v ŠJ Mesta Senec budú automaticky odhlásené Vyučovanie bude obnovené v pondelok 12.02.2024.
            Odôvodnenie:
            Po monitorovaní stavu žiakov v triedach a pedagogických zamestnancov narástol počet chorých na chrípku/respiračné ochorenie až na 32,5%

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

25. 1. 2024

Dňa 18. 01. 2024 sa uskutočnilo na našej škole OKRESNÉ KOLO OLYMPIÁDY v nemeckom jazyku v kategóriách 1A a 1B, ktorého sa zúčastnilo 15 žiakov z okresu Senec. Mali riešiť písomný test, čítanie a počúvanie s porozumením a ústne opis obrázkov a rozhovor na vybranú tému. Žiaci boli perfektne pripravení a bolo vidieť, že nemčina je ich obľúbeným jazykom. Porota na základe získaných bodov vyhlásila výsledky.

• Výstava Malý princ

31. 12. 2023

Dňa 19. a 20. decembra 2023 sme mali príležitosť navštíviť interaktívnu výstavu Malý princ v Pistoriho paláci v Bratislave. Výletu sa zúčastnili žiaci z 3.B, 2.C, 2.A a 2.D triedy. Výstava, ktorú sme absolvovali, bola pre našich žiakov veľmi zaujímavá a páčila sa im. Bolo to príjemné stretnutie so svetom Malého princa. Nielenže sme obdivovali krásne vystavené exponáty, ale mali sme aj možnosť aktívne sa zapojiť do rôznych činností a hier, ktoré boli inšpirované príbehom Malého princa.

• Výsledky školského kola Pytagoriády

14. 12. 2023

V minulom týždni ,za účasti 70 našich súťažiacich žiakov sa uskutočnilo na našej škole školské kolo Pytagoriády.

Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas.

Štvrtok 2. 5. 2024