• Svetový deň zdravej výživy

• Dňa 16.10. sme oslávili svetový deň zdravej výživy. My sme ho oslávili receptom na lietadlo z banánov a sušenými hrozienkami. Niektorí si dali aj dvojitú porciu

• Milión detí sa modlí ruženec

• Dňa 18.10.2023 sa aj naša škola zapojila do iniciatívy Pápežských misijných diel.

Modlili sme sa za pokoj vo svete, zvlášť v Arménsku a Svätej Zemi.

• Pani jeseň

• Tak ako vonku a všade navôkol cítiť vo vzduchu jeseň a príroda hrá farbami, premieňajú sa aj naše chodby, triedy a nástenky na jesennú nôtu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a aj rodičom z 1. a 3. ročníkov, ktorí usilovne pracovali doma s deťmi a priniesli hotové dekorácie do školy.

• Lampiónový sprievod

• Srdečne Vás všetkých pozývame dňa 10.11.2023 /piatok/ na Lampiónový sprievod. O 17,15 hod. bude odchod od Základnej školy, Kysucká 14. Deti prídu s rodičmi a presunieme sa na Slnečné jazerá- Juh, kde bude občerstvenie a teplý čaj. Deti si so sebou prinesú lampióny, najlepšie na baterku a rodičia dobrú náladu. Tešíme sa na Vás:-)

• Jesenná opekačka

• Využili sme ešte posledné slnečné lúče na hry v prírode a naplnenie našich brušiek.

V lese sme lovili poklady, hrali futbal a bedminton, a všeličo si opekali.

Strávili sme sobotu spolu a naši rodičia si poklábosili.

Bola to príjemne strávená doba.

• Jablkové hodovanie

• Deti z 1.A, B, C si pochutili na jabĺčkach a výrobkoch z jabĺk. Popri tom sa porozprávali o dôležitosti konzumácie ovocia.

• Jablkové hodovanie

• Milí rodičia,

Touto cestou sa Vám rodičom, ktorí upiekli koláčiky, torty, muffinky, vyrobili magnetky a iné jablkové dobroty pre stánok našej školy, chceme za všetko poďakovať. Vďaka patrí aj pedagogickým zamestnancom, ktorí sa ich podujali predávať, ako aj tým, ktorí si ich prišli ku nám nakúpiť.

Finančný výťažok z podujatia poputuje na odmeny pre deti, ktoré sa umiestnia na rôznych vzdelávacích a športových podujatiach v rámci mesta a okresu.

ďakujeme

• Včelárske múzeum

• Počasie nám praje, tak sme sa boli pozrieť, ako sa zazimúvajú včielky.

Dozvedeli sme sa zaujímavosti ako že keď sa včielka topí a hlavu má hore, tak sa utopí, lebo nedýcha hlavou ale bruškom.

Nie je dobré dávať si med do čaju, keď sme chorí, ale lyžičku medu rovno do úst a ešte sa nám vybielia aj zuby.

Všetkým odporúčame navštíviť Včelársku paseku-  ponúkajú včelie produkty, aj ochutnávku.

• UPOZORNENIE na výskyt vši

• Vážení rodičia,

v škole sa vyskytli vši. Preto vás žiadame aby ste deťom skontrolovali vlasy, poprípade spravili preventívne opatrenia, aby sme včas zabránili ďalšiemu šíreniu.

• Výstava žiackych prác

• Žiaci majú možnosť pozrieť si výstavu žiackych prác na chodbe 3. poschodia. Tretiaci vytvorili modely mesta Senec, Veľkého Biela, Veľkého Grobu a Turne.

S prácou na projektoch im pomáhali rodičia

• Šarkaniáda

• Počas víkendu sa uskutočnilo aj nesúťažné podujatie, počasie nám prialo, tak sa Šarkaniáda mohla rozbehnúť v plnej paráde.

Medzi pestrofarebnými drakmi pobehovali deti a tešili sa zo vzájomnej prítomnosti.

Rodičia sú za spoločné akcie vďační.

• Senecký beh okolo Slnečných jazier

• Dňa 30.9.2023 sa v rôznych kategóriách rozbehli v žltých tričkách Seneckého behu aj naši žiaci.

V kategórii Chlapcov 8-9 rokov dobehol 5. z našej školy Arthur Pavol, v rovnakej kategórii dievčat získala 3. miesto Adka Kučarová.

V kategórii dievčat 10-11 rokov dosiahla jej sestra Iva Kučarová 9. miesto a tešíme sa z každého, kto dobehol do cieľa. Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa odbehnutých kilometrov.

• Beh zdravia

• V bežeckej súťaži Seneckého okresu Beh zdravia sme získali 2. miesto. Gratulovať môžeme našej atletke Kláre Deákovej, ktorá ako sama povedala, beháva pravidelne a rada.

Podelila sa s nami o správnu metódu dýchania pri behu a dala radu aj tým, ktorých po behu bolel bok.

Domov si odniesla diplom a krásnu veľkú medailu.