• Ocenení žiaci

• Naši žiaci zo 6.A: Viktor Mečiar, Gabriela Klobušická, Alexandra Sajková, Laura Meszárošová, Nina Tóthová a Chiara Járošová, boli ocenení Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov. Svojimi literárnymi a výtvarnými prácami prispeli do zborníka Kytica 75 ruží, ktorý bol zameraný na tému - Prínos žien, mládeže a detí v boji proti extrémizmu a hrdinské vzory. Gratulujeme!

• Filmové predstavenie

• Deti z ŠKD trávili dnešné popoludnie návštevou kina. Všetkým sa veľmi páčilo a pre veľký úspech to určite nebola posledná rozprávka, ktorú sme si spoločne pozreli.

• Prednáška o dinosauroch

• Žiaci  5. a 6. ročníka sa zúčastnili dňa 3. 5. 2023 v MsKS v Senci na náučnej prednáške p. Dušana Valenta, vedeckého publicistu, paleontológa, geológa a zároveň aj spisovateľa. Vypočuli si veľmi zaujímavú prednášku aj s ukážkami o DINOSAUROCH. Dozvedeli sa o nich veľa zaujímavých faktov, ako sa vyvíjali, kde žili a aké druhy poznáme. Pán Valent konštatoval, že väčšinu mladých fanúšikov týchto tvorov najviac zaujíma, ktorý z nich bol najsilnejší, či to bol tyranosaurus, alebo spinosaurus. Čo sa týka sily zahryznutia, tam bol víťazom jednoznačne tyranosaurus, lámač kostí. Hovoril, že máme asi dvadsať, ak nie tridsať druhov, ktoré boli podobne veľké, teda dlhé prinajmenšom tak, ako najväčšie veľryby a vážili toľko, čo stádo slonov. Vtipnými a zaujímavými otázkami vedel udržať pozornosť žiakov. Jeho cieľom je, ako hovoril, podnietiť u detí záujem o svet okolo nás, podporiť kritické myslenie a aj vzťah k odbornej literatúre. Žiaci, ktorí by chceli viac vedieť o dinosauroch, mali možnosť kúpiť aj jeho knihu: Odhaľ a spoznaj dinosaury. Ďakujeme mu za tú skvelú prednášku a budeme radi, keď nám aj nabudúce pripraví takú zaujímavú a náučnú prednášku aj na iné témy.

Erika Sevková

• Návšteva knižnice

• Spoločne aj s našimi prváčikmi sme boli na návšteve v knižnici. Po krátkej pútavej prednáške od pani knihovníčky žiaci mali možnosť prejsť si detské oddelenie knižnice, nájsť si knihu, posadiť sa a zoznámiť sa s ňou. UNESCO berie na vedomie význam detských knižníc pre vytváranie a upevňovanie čitateľských návykov u detí od najskorších rokov. Vďaka tomu sa stimuluje ich kreativita a uľahčuje sa im rozvoj. Preto sme aj my veľmi radi, že žiakov návšteva nadchla. Knižnica zvyšuje u detí čitateľskú kultúru, dáva možnosť rozvíjať ducha zvedavosti a vychováva ich ku kritickému a kreatívnemu využívaniu informácií.

• Cesta slovenskou históriou

• Žiaci 2.až 6.ročníka si dnes užili divadelné predstavenie Cesta slovenskou históriou. Ďakujeme organizácií Via Historica, ktorá nám zábavným spôsobom priblížila dejiny slovenského národa od čias Jánošíka, Márie Terézie, Štúrovcov až po vznik Československa.

• PROJEKT

• PROJEKT ŽIVOČÍCHY 1 1.B

Po prebratí tematického celku Živočíchy žiaci  1.B za pomoci svojich rodičov vytvorili naozaj krásne projekty. Porovnávali v nich rôzne živočíchy, ich spoločné a rozdielne znaky. Okrem toho, čo sme sa naučili na hodinách Prvouky, sme sa dozvedeli aj veľa ďalších zaujímavých informácií o rôznych živočíchoch.