• Jarné prázdniny

• Od 28. 2. 2022 do 6. 3. 2022 budú jarné prázdniny. Nástup do školy je 7. 3. 2022 v pondelok. Všetkým prajeme hlavne oddych a pevné zdravie.  Krásne prázdniny

• Polročné prázdniny pre školský rok 2021/2022

Termín polročných prázdnin pre školský rok 2021/2022

• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 3. február 2022 (štvrtok)
            • Termín prázdnin: 4. február 2022 (piatok)
            • Začiatok vyučovania: 7. február 2022 (pondelok)

• Vážení rodičia,

upozorňujeme Vás na nariadenú karanténu pre žiakov 1.B triedy

a zamestnancov ako úzky kontakt podľa Vyhlášky 252/2021 V. v. SR nasledovne:

Trieda 1.B. má nariadenú karanténu od 26.01.2022 vrátane.

Nástup do škol na prezenčné vyučovanie je 31.01.2022.

• Vážení rodičia,

upozorňujeme Vás na nariadenú karanténu pre žiakov 4.A triedy

a zamestnancov ako úzky kontakt podľa Vyhlášky 252/2021 V. v. SR nasledovne:

Trieda 4.A má nariadenú karanténu do 29.01.2022 vrátane.

• Školské kolo Šalianskeho Maťka

• 19. januára bolo školské kolo Šalianskeho Maťka.

V 1. kategórii sa umiestnili žiaci nasledovne :

1. miesto Angela K. z 2. B triedy

2. miesto Martina M. z 3. B triedy

3. miesto Rebeka M. z 3. B triedy

V 2. kategórii

1. miesto Šimon K. zo 4. C triedy

Porota: Mgr. Danka Vrábliková, Mgr. Magdaléna Molnárová, Mgr. Ľubica Belancová

Víťazom srdečne blahoželáme.

Vedenie ZŠ

• Oznam - informácia k platbám od 01.01.2022.

• Poplatok za ŠKD: Mesačne 20,- eur

Číslo účtu: SK50 0900 0000 0051 4885 3678

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 01.01.2022

Poplatok za stravu: Mesačne: 1. stupeň  29,- eur (1. až 4. ročník)

2. stupeň  30,60 eur (5. ročník)

Číslo účtu: SK06 0900 0000 0051 6203 1144

Do poznámky prosíme uvádzať  meno, priezvisko a triedu vášho dieťaťa.

Odhlásenie z obedov:

Kancelária ŠJ: 02/4592 49 54        E-mail: sjkysucka@senec.sk

Vedenie  školy

• Milí rodičia,

končia sa zimné prázdniny. Žiaci nastupujú na prezenčné vyučovanie 10.1.2022. Rodičia, ktorí ste prejavili  záujem o samotestovanie, dostali samotesty na domáce samotestovanie. Ich použitie je povinné hlásiť týždenne  škole.

Pred nástupom do školy prosíme otestovať svoje deti so samotestami a nahlásiť výsledky triednym učiteľkám  a vyplniť čestné vyhlásenie o bezpríznakovosti. A odovzdať taktiež triednym učiteľkám.

Za pochopenie ďakujeme

• Tešíme sa na Vianoce

• Po Mikulášovi prišli na rad prípravy na Vianoce. Deti spoločne s pani učiteľkami a vychovávateľkami vyzdobili triedy, chodby, nástenky.

Príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný Nový rok 2022, hlavne zdravie praje vedenie a celý kolektív ZŠ Kysucká.

• Vianoce

• Oheň v krbe tíško praská, v srdciach vládne pokoj, láska. Sú tu sviatky vznešené, všetko dobré prajeme.

Vedenie ZŠ- Kysucká

• I bobor a pytagoriáda

• Žiaci sa zapojili do súťaží I bobor a pytagoriáda.

Úspešní riešitelia I bobor: Peter G., Adam F., Emka G., Justin O.

Úspešní riešitelia pytagoriády:

3. ročník- 3. miesto Jakub D., Nikita I.,/ 2. miesto Lukás F., Simon Ch.,/ 1. miesto Adela P., Michal R.

4. ročník- 3. miesto Eliška G., Anna P.,/ 2. miesto Adam M., / 1. miesto Šimon K., Ondrej Š., Matej Z.

Všetkým víťazom aj zúčastneným srdečne blahoželáme.

• Navštívil nás Mikuláš

• Pondelňajšie doobedie sa nieslo v očakávaní príchodu Mikuláša. Detské očká sa rozžiarili, balíčky sa rozdávali, spevu, básní boli plné triedy.

• Svetový deň pozdravov

• Svetový deň pozdravov, tzv. WORLD HELLO DAY,  sa oslavuje od roku 1973. Tento deň vznikol ako reakcia na vojnu medzi Izraelom a Egyptom a poukazuje na význam osobnej komunikácie pre zachovanie mieru, ktorý je dôležitý v rámci domova, komunity, národa a celého sveta.

Autormi tejto myšlienky boli bratia McCormakovci, ktorí počas arabsko-izraelskej vojny hľadali spôsob, ako zastaviť všetky vojny sveta. Vyslovili myšlienku, že v tento deň by mal každý z nás pozdraviť aspoň desať ľudí – pretože keď ľudia budú spolu hovoriť, nebudú mať čas bojovať.

Od r. 1973 sa tento deň pripomína v približne 180 krajinách sveta. Na podporu Svetového dňa pozdravov sa doteraz vyjadrilo aj 31 nositeľov Nobelovej ceny, ktorí vyzdvihli fakt, že WORLD HELLO DAY je jedným z  nástrojov na zachovanie mieru.

Naše deti si uctili tento deň a vyzdobili nástenky krásnymi pozdravmi

• Karanténa

Vážení rodičia,

upozorňujeme Vás na nariadenú karanténu pre žiakov 1.D a 2.C triedy a zamestnancov, ako úzky kontakt podľa Vyhlášky 252/2021 V. v. SR nasledovne:

Triedy 1.D a 2.C majú nariadenú karanténu od 20.11.2021 do 29.11. 2021 vrátane . Počas karantény bude v daných triedach prebiehať dištančné vzdelávanie podľa rozvrhu.

• Karanténa

Vážení rodičia,

upozorňujeme Vás na nariadenú karanténu pre žiakov 3.C a  4.C triedy a zamestnancov, ako úzky kontakt podľa Vyhlášky 252/2021 V. v. SR nasledovne:

Trieda  4. C  má nariadenú karanténu do 22.11.2021  vrátane  a trieda  3.C  má nariadenú karanténu do 25.11. 2021 vrátane . Počas karantény bude v danej triede prebiehať dištančné vzdelávanie podľa rozvrhu.

Dištančné vzdelávanie 5.A

Karanténa trvá do negatívneho výsledku testu a zároveň 7 dní od posledného kontaktu s pozitívnym. Ak žiak nejde na test - tak 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnym.

Z toho dôvodu 5.A trieda má zabezpečené dištančné vzdelávanie do 17.11.2021. Od 18.11.2021 nastupujú do školy všetci žiaci s negatívnym samotestom. Ospravedlňujeme sa za vzniknuté problémy.

• Beseda

• Minulý týždeň sa naši štvrtáci a piataci zúčastnili besedy na tému "Šikana" a prevencia s policajtom Mgr. Petrom Slováčkom. Ďakujeme