• Veľká súťaž o výpočtovú techniku !

•

Naša škola môže už čoskoro získať výpočtovú techniku od Lidla v hodnote 5 000 až 40 000 eur, v závislosti od počtu žiakov.

Stačí sa zapojiť do projektu „Slovenskô ako maľované". Tento projekt zahŕňa aj súťaž pre školy pod záštitou Ministerstva školstva SR.

Od 2. mája 2022 môže každý, kto nakúpi potraviny v Lidli, podporiť svoju školu a pomocou hlasovacieho kódu na stránke malovaneslovensko.sk prispieť k jej výhre. Šancu hrať o novú techniku majú automaticky všetky základné i stredné školy.

Spoločne to zvládneme

• Zápis do 1. ročníka

• V dňoch 22. a 23. 4.2022 prebiehal na našej škole zápis do 1. ročníka. Budúci prváčikovia odchádzali šťastní a rodičia spokojní. Na všetkých sa tešíme.

• Dopravné ihrisko Galanta

• Vo štvrtok a piatok sa deti zúčastnili dopravnej výchovy v Galante, prostredníctvom ktorej sa zvyšuje povedomie detí a mládeže v oblasti dopravnej bezpečnosti. Opierajúc sa o dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti, dopravná výchova je poskytovaná atraktívnou formou. Deti a mládež nadobúdajú vedomosti nielen prostredníctvom teórie, ale aj praktickej časti. Deti sa vrátili plné zážitkov a tešia sa, kedy to zažijú znova.

• Deň Zeme

• Námestie pred Mestským kultúrnym strediskom je dnes dejiskom programu Dňa Zeme.

Primátor Dušan Badinský ohlásil správu, ktorá poteší tých, ktorým záleží na zodpovednom prístupe k životnému prostrediu.

Dnešným dňom bol otvorený projekt Komunálny materiálový kruh Senec, ako prvý na Slovensku. Projekt spája separovanie odpadu a obehovú ekonomiku.  V jeho centre je výroba papiera z celulózy získanej regeneráciou zozbieraných kartónových nápojových obalov známych ako tetrapaky. Výrobky z takto zhotoveného papiera potom môžu používať školy a inštitúcie v obciach, kde boli obaly zozbierané. /zdroj: www.senec.sk/

Podujatia sa zúčastnili žiaci 3. ročníkov.

• Privítali sme jar

• Na každom poschodí našej školy, v triedach, na oknách je všetko krásne farebné. Privítali sme jar. Veľkonočné sviatky pominuli a zostali krásne spomienky.

• Senecká skokanská latka – 35. ročník

• Po vyše 3 rokoch sa obnovila obľúbená atletická súťaž v skoku vysokom Senecká latka na ktorej súťažili základné školy nášho mesta. Podujatie perfektne zorganizovala ZŠ A. Molnára v Senci. Po prvý raz  súťažili aj naši žiaci  a môžeme ich premiéru hodnotiť ,ako  pomerne vydarenú a dokonca  náš žiak  Lukáš T. zo 4.C  získal 3 miesto diplom a medailu.

Senecká skokanská súťaž 2022 bola vydarená športová akcia, veľkým kladom bolo nadšenie, elán a športové nasadenie všetkých pretekárov.

Blahoželáme celému tímu našich skokanov za kvalitné výkony a tešíme sa na ďalšie športové podujatia v našom meste. Senec

V.Ch.

• Finančná gramotnosť vo výuke

• Žiaci 1. B triedy v rámci výchovno -vyučovacieho procesu uplatnili finančnú gramotnosť vo výuke. Prostredníctvom zadanej úlohy si uvedomili skutočnosť,že peňazí  majú vždy obmedzené množstvo a preto sa museli rozhodnúť,čo si môžu kúpiť.

• Okresné kolo Pytagoriády

•     Dňa 29.marca 2022 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola matematickej súťaže Pytagoriády-P3,P4.

V danej súťaži žiaci okrem  matematických vedomosti preukazujú aj  šikovnosť v rýchlosti riešenia daných úloh, t.j. body žiaci získavajú nielen za správne odpovede, ale i za čas.

• V kategórii P4 súťažili:
            • Adam  M.  10-12.m úspešný riešiteľ
            • Šimon K.  10-12.m úspešný riešiteľ
            • Matej   Z.    úspešný riešiteľ
            • Ondrej Š. úspešný riešiteľ

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme.